Cosire, toaletare și întreținerea domeniului public – principalele activități ale Giurgiu Servicii Locale

Lucrătorii din cadrul societății Giurgiu Servicii Locale și-au început săptămâna cu activitățile de cosire a ierbii în mai multe locații din muncipiul Giurgiu.
În paralel, au fost demarate activitățile de trasare a marcajelor rutiere. Astfel, prima dată, vor fi realizate marcajele rutiere longitudinale, urmând ca după finalizarea anumitor tronsoane de drum, să fie realizate și marcajele transversale pe principalele șosele și bulevarde de pe raza municipiului Giurgiu.
În parcul Clopotari, au fost demarate activitățile de întreținere, unde vor fi efectuate toaletări de întreținere și toaletări a arborilor care acoperă lămpile de iluminat montate și eliminarea crengilor uscate.
De asemenea, astăzi au fost finalizate lucrările de reabilitare a cișmelei din parcul Regina Maria și repusă în funcțiune.

Ultima modificare: 11.04.2024 – 08:55 de către Administrator

Anteriorul Anunț important!